Wytyczne dot.  zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego w obiekcie

Wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.
Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS

 

 Zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego w obiekcie

 1. Umieszczenie w widocznym miejscu  w recepcji informacji o maksymalnej liczbie klientów  mogących jednocześnie przebywać  w danej części obiektu.
 2. Umieszczenie na terenie pensjonatu dozowników z płynem do dezynfekcji rąk dostępnych dla gości w obszarze recepcji. Dostępne są również maseczki ochronne i jednorazowe rekawiczki dla Gości.
 3. Dezynfekowane są powierzchniw dotykowe – poręcze klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł i powierzchnie płaskie.
 4. Należy przestrzegać wymaganego dystansu przestrzennego między personelem a gośćmi (minimum 2 metry).
 5. Ograniczenie do minimum czasu przebywania gościa przy recepcji.
 6. Ustalenie i kontrola maksymalnej liczby gości  w pensjonacie – na podstawie liczby dostępnych pokoi liczone jako liczba pokoi razy dwie osoby (8 pokoi x 2 osoby=16 osób). Pokoje mogą być zjęte przez maksymalnie 2 osoby.
 7. Pensjonat świadczy usługę noclegową z posiłkami i napojami serwowanymi w oranżerii z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, tzn. dezynfekcja stolików po każdym posiłku, śniadania serwowane do stolików (bez szweckiego stołu).
 8. Każdorazowa dezynfekcja stołów, krzeseł, porcelany, tac, karty menu, itp., wymiana obrusów, wyparzanie sztućców, po każdym Gościu.
 9. Wyłączenie z użytkowania pomieszczeń takich jak: sala telewizyjna z barem. Umożliwia się korzystanie z w/w przestrzeni w sytuacji wynajęcia na wyłączność przez gości Pensjonatu wspólnie zakwaterowanych.
 10. Zasady korzystania ze SPA
  Od dnia 6 czerwca 2020 r. ponownie zostają otwarte jacuzzi, sauna oraz grota solna. Realizujemy wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w związku z tym obowiązują ograniczenia i określone wymogi. W przypadku jacuzzi, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się – korzystanie pojedynczo lub w kilka osób, które na co dzień mieszkają ze sobą. Korzystanie z sauny suchej ograniczone jest do osób spokrewnionych lub przebywających w tym samym pokoju. Osoby obce nie powinny w tym samym czasie korzystać z tych udogodnień.
 11. W strefie SPA jednoczesnie może przebywać 6 osób.
 12. Bieżące dezynfekowanie, nie rzadziej niż co godzinę, ogólnych toalet,  blatu recepcyjnego (po każdym gościu), klamek, poręczy, uchwytów, klawiatury komputerów, urządzeń w pomieszczeniach socjalnych oraz innych, często dotykanych powierzchni.
 13. Precyzyjne dozowanie profesjonalnych środków myjących.
 14. Codzienny serwis pokoi (sprzątanie), odbywa się jedynie na życzenie klienta i podczas jego nieobecności.
 15. Pokoje są dezynfekowane, ozonowane, wietrzone.
 16. Pościel i ręczniki  prane są w temp. min 60º C z dodatkiem detergentu. Prane i dostarczane w reżimie sanitarnym.
 17. Obowiązuje zakaz używania hotelowych suszarek łazienkowych do włosów oraz suszarek do rąk.
 18. Dezynfekcja sprzętów hotelowych udostępnianych gościom ( rowery) po każdym użyciu.
 19. W związku z zagrożeniem wirusem COVID – 19  Pensjonat ma prawo do zawieszenia lub ograniczenia usług, które zwiększałaby zagrożenie gości pensjonatu.
 20. Bezwzględny zakaz przebywania w pensjonacie osób tam niezakwaterowanych.
 21. Numery telefonów:
 22. a) stacja sanitarno-epidemiologiczna: 56 49 84 447, 56 6974 974 b) służby medyczne: 999 lub 112

 

Tagi: